top of page
Search
  • Writer's pictureRuta Cerniauskaite

Sendinančios grožio klaidos1. Kai kurios moterys teigia negalinčios išeiti iš namų be makiažo. Tačiau, ko gero, verta nors kartais leisti odai pailsėti. Koks būtų optimalus variantas? Nors gal pirmiausia reikėtų klausti, ar makiažo priemonės prisideda prie senėjimo proceso?


Pati pagrindinė taisyklė – tai puiki moters savijauta, sveikas gyvenimo būdas, teigiamos mintys apie save ir savo kūno ekologiškas puoselėjimas.

Dažnai moterys atlikdamos makiažą daro klaidą - naudoja per didelį dekoratyvinės kosmetikos sluoksnį, o nemokėdamos tinkamai pasidažyti dar labiau iškraipo savo gražius veido bruožus.

Pirmiausia reiktų kreipti dėmesį į savo odos būklę ir jos sveiką puoselėjimą ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Tada mažiau reikės galvoti, ką reikia paslėpti ir kiek sluoksnių tepti kreminės pudros. Antra taisyklė dieniniam makiažui: „pats geriausias makiažas, kai jo nesimato“.

Natūraliai atrodantis makiažo pagrindas turi atitikti veido odos atspalvį ir turi būti lengvos konsistencijos. Makiažui užfiksuoti galima naudoti birią pudrą. Po to skaistalus. Gražiai paryškinti antakius, neperkrauti blakstienas tušu ir užtepti švelnų lūpų blizgesį. Natūraliai atrodantis makiažas turi atrodyti subtiliai ir gražiai išryškinti veido bruožus.

Ne priemonės kaltos dėl žmogaus senėjimo proceso, o mintys apie tai, kad amžius bėga ir tu senėji pagreitina senėjimo procesą. Pozityvios mintys apie save, gyvenimo džiaugsmas ir sugebėjimas save mylėti ir priimti tokią, kokia esi yra puikus jaunystės serumas.


2. Veidas – žmogaus vizitinė kortelė. Todėl jis reikalauja išskirtinės priežiūros. Ar pasitaiko klaidų, kurios gali atitolinti jaunystę? (gal netinkamai parinkti kremai, veido kosmetika ir pan.)


Tikra tiesa, mes pasitinkame akimis, o nulydime protu. Todėl išvaizda turi būti svarbi kiekvienam. Bendraujant stebime savo pašnekovą, koks žvilgsnis, veido bruožai, gestai, manieros. Didelį vaidmenį atlieka akys, nes jos – sielos veidrodis. O veido bruožai atspindi žmogaus charakterį. Pats artimiausias žmogui drabužis yra oda. Ji parodo žmogaus sveikatos būklę, vidinę būseną, gyvenimo būdą, išgyventus jausmus. Koks mūsų požiūris į save, į savo odos priežiūrą, mes taip ir atrodome. Dažnai moterys nesąmoningai rauko kaktą, taip greičiau formuojasi mimikos raukšlės. Todėl reikia savo veido išraiškas karts nuo karto stebėti, stengtis atpalaiduoti veido raumenis nuo įtampos.

Odos jaunystę nulemia sveika mityba, sveikas gyvenimo būdas, judėjimas, pasivaikščiojimas gryname ore, pozityvios mintys apie save ir aplinkinius, tinkamai parinktos odos priežiūros priemonės. Veido odą labai gerai veikia veido masažas.


3. Papilkėję ar netgi patinę paakiai akimirksniu suteikia daugiau metų. Kaip to išvengti ir rūpintis paakių oda?


Papilkėję ir patinę paakiai dažnai parodo, kad žmogus turi problemų su sveikata. Paakių oda yra plonesnė ir jautresnė, todėl su ja reiktų elgtis atsargiai. Parinkti tinkamas priemones, skirtas paakių zonos priežiūrai, lengvais judesiais masažuoti. Taip pat stengtis visada išsimiegoti.

Jei moters anatomija lėmė, kad jos paakiai tamsūs galima naudoti tokią formulę: sumaišyti paakių zonai skirtą serumą su skysta maskavimo priemone ir tapšnojančiais lengvais judesiais tepti paakių zoną.


4. Ne paslaptis, kad gražūs, balti dantys – puošmena. Kaip palaikyti jų sveikatą ne tik lankantis pas specialistus, bet namie?


Dantų spalvą nulemia genai. Jie ne visada būna iš prigimties balti. Laikui bėgant gali pagelsti dar labiau, jei žmogus rūko ir geria kavą. Reiktų visada tinkamai rūpintis burnos higiena ir karts nuo karto atlikti pas dantų gydytoją burnos higienos procedūrą, kurios metu yra pašalinamos apnašos ir susikaupę akmenys. Namuose galima naudoti natūralias burnos skalavimo priemones.


5. Pereikime prie makiažo subtilybių. Kokios dažniausiai pasitaikančios klaidos, pasendinančios moteris? (akys, antakiai, lūpos, veido oda – tušai, lūpų dažai, kreminės ir birios pudros ir pan.)


Aš pastebėjau, kad jaunos moterys nori atrodyti šiek tiek vyresnėmis ir dažnai mėgsta ryškų makiažą, o vyresnės – jaunesnėmis, todėl renkasi švelnų natūralesnį makiažą.

Dažnai pasitaikančios klaidos: per tamsus kreminis veido pagrindas, didelis kreminės pudros sluoksnis uždėtas nelygiai ant veido, netaisyklingai sumodeliuotas veidas, netolygiai paryškinti antakiai, byrantis blakstienų tušas, paliekantis tamsius taškelius po paakiais, nubėgęs makiažas.

Vyresnio amžiaus moterims tikrai netinka juodos spalvos dūminis makiažas, nes jos atrodo dar vyresnės.


6. Ką reikėtų žinoti apie plaukų priežiūrą? (Ar slėpti žilus plaukus, paisyti madingų kirpimų ir pan.) Kokie niuansai šioje srityje gali pridėti daugiau metų?


Be abejo žili plaukai išduoda amžių. Natūralistės nemėgsta dažytis plaukų. Kitoms moterims galiu patarti naudoti augalinės kilmės plaukų dažus, jie suteiks plaukams tolygų atspalvį ir blizgesį.

Daugiau metų moteriai pridės netvarkingi ir nešvarūs plaukai. Senamadiška šukuosena. Moteris visada atrodys jauniau ir patraukliau su tvarkingai ir madingai kirptais plaukais. Pats apsilankymas grožio salone pakels moteriai nuotaiką ir ji taps dar labiau pasitikinčia savimi.

Labai svarbu tinkamai pasirinkti ir naudoti plaukų šampūną, po to kondicionierių. Kartą į savaitę darytis plaukų kaukę. Tinkamai parinkti plaukų šepetį.


7. Sakoma, kad klastingi amžiaus išdavikai – rankos ir kaklas. Kur ir kaip neretai klystama prižiūrint šias sritis ir kaip reikėtų išsaugoti šių sričių odos elastingumą?


Rankų ir kaklo oda yra labai plona. Jai reikia ypatingos priežiūros. Šalčių metu patarčiau turėti su savimi rankų kremą ir juo pastoviai teptis rankas pagal poreikį. Tuo pačiu lengvai masažuoti rankų odą. Buitinius darbus atlikti su pirštinėmis, taip apsaugant rankų odą nuo cheminių priemonių, kurios džiovina ir sausina odą. Verta prisiminti ir rankų pirštų mankštą. Taip rankų judesiai atrodys plastiškesni.

Kaklo irgi nereiktų pamiršti. Kiekvieną kartą išsimaudžius lengvais masažiniais judesiais į viršų įtrinti kūno kremą. Reiktų atkreipti dėmesį ir į laikyseną, stengtis vaikščioti pakelta galva, o ne nuleista, taip sumažės raukšlių susidarymo galimybė.


8. Ar prie jaunatviškos išvaizdos prisideda žmogaus laikysena, kūno sudėjimas? Kokios klaidos čia daromos ir kaip jų vengti?


Taip. Kai žmogaus laikysena yra taisyklinga, nesiformuoja kupra. Energija geriau cirkuliuoja po visą kūną. Žmogaus stuburas – tai ašis, kuri laiko visą kūną. Todėl būtina atkreipti dėmesį į taisyklingą laikyseną, stengtis visur ir visada vaikščioti ir sėdėti išsitiesus. Nenešioti didelių svorių ant vieno peties.

Jei žmogus nekreipia dėmesio į laikyseną, jis pamažu linksta, atrodo emociškai užspaustas, greičiau sensta. Kai žmogus išsitiesia, jaučiasi išsilaisvinęs nuo rūpesčių naštos ir labiau pasitikintis savimi.


9. Kokie žmogaus gyvensenos įpročiai artina senatvę?


Netaisyklinga mityba, per didelis maisto kiekio vartojimas, mažas fizinis aktyvumas, blogos mintys apie save, žalingi įpročiai, negatyvios emocijos, stresas.


10. Ką dar galima padaryti, kad pavyktų išvengti sendinančių klaidų?


Rūpintis savo fizine ir dvasine sveikata, medituoti, dvasiškai tobulėti, būti gamtoje, derinti maisto produktus, stengtis rinktis kuo natūralesnius produktus, reguliariai mankštintis, susidaryti organizmo detoksikavimo programas, leisti sau pailsėti.


21 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page